Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hemşehrilerine verdiği bir sözü daha yerine getirdi. Başkan Kurt, yıllardır sürdürdüğü ‘Karapınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm’ mücadelesinde sona geldi. Karapınar Mahallesi halkı ve müteahhitlere öncülük eden Başkan Kurt, Karapınar Mahallesinde Maide Bolel Caddesi üzerinde,  Odunpazarı İnşaat A.Ş. ve 6 adet arsa sahibi ile iş birliği yaparak, Toplu Konut İdaresinden de bir kısım arsa satın alarak oluşturulan 2 bin 205 m2’lik arsada ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ başlatıyor. 3 blok ve 39 daireden oluşan proje için 18 Mart Pazartesi günü saat 14.00’de Temel Atma Töreni yapılacak. 

Başkan Kurt tarafından başlatılacak projenin 1’inci Blokunda 5 bağımsız bölüm, 2’nci blokunda 11 bağımsız bölüm, 3’üncü blokunda ise 23 bağımsız bölüm yer alacak. Toplam inşaat alanı ise 6 bin 512 m2 olacak.

Ayşe Ünlüce: Hep birlikte çok güzel işler yapacağız Ayşe Ünlüce: Hep birlikte çok güzel işler yapacağız

Hemşehrilemize verdiğimiz sözü yerine getirmenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz

Karapınar’da yıllardır süre gelen kentsel dönüşüm mücadelesinde vatandaşa ve müteahhitlere öncülük edeceklerini belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bu proje ile Karapınar’da kaliteli, güvenli ve deprem yönetmeliğine uygun modern mimari örneğini sergileyeceklerini kaydetti. Projeyi Odunpazarı A.Ş aracılığıyla ile yürüteceklerini dile getiren Başkan Kurt, “Yıllardır verdiğimiz mücadelede sona gelmenin ve hemşehrilemize verdiğimiz sözü yerine getirmenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Son diyoruz ama mücadelemiz asıl şimdi başlıyor. 3 bloktan oluşan inşaatımız ve Karapınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projemiz Karapınar’lı ve Odunpazarlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Tüm hemşehrilerimiz temel atma törenine davetlidir” dedi.

Muhabir: Beste Temel