Başkanlardan Mahmudiye için önemli buluşma Başkanlardan Mahmudiye için önemli buluşma

Odunpazarı Belediyesi’nde göreve geldiği günden beri “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projelerde yer alan sözlerini yerine getirmeyi sürdürüyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerine 8’i tam zamanlı olmak üzere toplam 16 kreş açtı. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini ise Vadişehir Mahallesi’ne açmaya hazırlanıyor. Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi’nde bulunan kreşe Şerife Erkara adı verdi.  

6 sınıf 120 çocuk kapasiteli 

Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi ile aynı alanda bulunuyor. Yaklaşık 120 çocuğun tam zamanlı okul öncesi eğitimi alacağı kreşin, 6 sınıfı olacak. Çalışmalarında sona yaklaşılan Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, çalışmalar tamamlandıktan sonra kısa sürede hizmete açılacak. 

“Kaliteli, laik, bilimsel ve eşit eğitimi savunuyoruz”

Tüm çalışmalarda olduğu gibi Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çalışmalarıyla da yakından ilgilenen Başkan Kurt, hemşehrilerine verdiği kreş sözünün arkasında olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ‘tasarruf genelgesinin’ yerel yönetimlere kreş yapmayı yasakladığını vurgulayan Başkan Kurt, “Biz bu genelgenin yasağına rağmen kreş yapmanın yolunu bulduk. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini yapıyoruz. Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi başta çocuklarımız ve anneleri olmak üzere tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun. Okul öncesi eğitim her çocuğun hakkı. Biz kaliteli, laik, bilimsel ve eşit eğitimi savunuyoruz. Bu nedenle de kreşlerimiz piyasaya göre daha ucuz ve ulaşılabilir” dedi.  

Kaynak: Haber Merkezi