Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor. Başkan Kurt son olarak Emirdağ Birlik ve Beraberlik Platformu ile bir araya geldi. Buluşmaya Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı. 

Başkan Kurt ve Ataç, Platform Başkanı Habib Umutoğlu, yönetim kurulu ve üyeleri ile buluştu. Emirdağlı hemşehrileri ile uzun uzun sohbet eden Başkan Kurt ve Ataç, Emirdağlı hemşehrilerinin taleplerini dinledi, sorularına cevap verdi. 

Başkan Kurt:  Hiç kimse haksızlık ve adaletsizlik yaptılar diyemez Başkan Kurt: Hiç kimse haksızlık ve adaletsizlik yaptılar diyemez

“Bu büyük bir onur ve gurur”

Ziyarette konuşan Başkan Kurt, Emirdağlı hemşehrilerine sıcak ev sahiplikleri için teşekkür etti. Emirdağlılar ile iş birliği içinde olduklarını söyleyen Başkan Kurt, “Yıllardır birlikte çalıştığımız, yıllardır ortak işlere imza attığımız Emirdağlı dostlarımız var. O nedenle kendimi yabancı hissetmiyorum” dedi. 

Odunpazarı Belediyesi’nde 10 yıldır belediye başkanlığı yaptığını dile getiren Başkan Kurt, bunun büyük bir onur ve gurur olduğunu söyledi. 

Emirdağlıların büyük çoğunluğunun Odunpazarı Bölgesinde oturduğunu belirten Başkan Kurt, “Biz de Emirdağlı ve Odunpazarlı hemşehrilerimizin mutluluğu için çalışıyoruz. Birlik, beraberlik elbette çok önemlidir. Dostluk çok önemlidir. Hemşehri örgütlenmeleri hepsinden daha önemlidir. Kültürünüzü yaşatmak, geleneklerinizi sürdürebilmek için dayanışmanın içinde olmanızı çok büyük bir memnuniyetle izliyorum” diye konuştu. 

Emirdağlıların Eskişehir’de ağırlığı olan bir kitle olduğunu ifade eden Başkan Kurt, bu ağırlığın her alanda hissedilmesi gerektiğini dile getirdi. 

31 Mart’ta gerçekleşecek seçimlerin önemine değinen Başkan Kurt, yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi için Ayşe Ünlüce’ye, Odunpazarı Belediyesi için kendisine, Tepebaşı Belediyesi için de Ahmet Ataç’a destek istedi. 

“Tepebaşı'nı çok sevdim”

Tepebaşı’nda beşinci dönemine hazırlanan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Ben, Tepebaşı'nı çok sevdim. Tepebaşı, beni çok sevdi” dedi. 

Bugüne kadar bu anlayış ile geldiklerini ifade eden Ataç, Tepebaşı’nda daha yapacakları olduğunu dile getirdi.

“Tepebaşı'na tekrar seçilirsek büyük keyifle hizmet etmeye devam edeceğim” diyen Ataç, Emirdağlılar ile dostluğunun hekimlik dönemine uzandığını anlatı. 

Emirdağ Birlik ve Beraberlik Platformu Başkanı Habib Umutoğlu, Başkan Kurt ve Ataç’a ziyaretleri için teşekkür etti. 

Başkan Kurt ve Ataç, konuşmaların ardından Emirdağlı hemşehrilerinin taleplerini dinleyerek, sorularına cevap verdi. 

Kaynak: Haber Merkezi