Odunpazarı Muhtarlar Derneği’nin davetlisi olarak çeşitli temaslarda bulunmak için Eskişehir’e gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa Kenti muhtarları, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarete Gazimağusa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşilleme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Odunpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Erol Erdal Gürdoğan ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.  

Misafirleri ile Kıbrıs’taki muhtarların görev tanımlamalarından, Kıbrıs’ta yaşayan Eskişehirlilere kadar birçok konuda sohbet eden Başkan Kurt, muhtarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Muhtarlara Eskişehir hakkında bilgiler veren Başkan Kurt, “Eskişehir’de huzur var.

Eskişehir’de herkes memnun. Türkiye’nin her yerinde taksiciler şikâyetçi ama Eskişehir’de taksiciler para kazanabiliyor” dedi. Eskişehir’in bir öğrenci kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, Eskişehir’de öğrenciler için yaşam alanı hazırlandığını söyledi. Başkan Kurt, bu nedenle Eskişehir’deki öğrencilerin kampüste sıkışıp kalmadığını belirtti. 

“Eskişehir’de olmaktan mutluyuz”

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kurt’u tebrik eden Gazimağusa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşilleme, birçok şehri gezdiklerini belirtti. “Burada olmaktan mutluyuz. Daha önce de birkaç kez Eskişehir’e geldik. Bu kenti biliyoruz” diyen Yeşilleme, konuk severliği için Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

Yavru vatandan kucak dolusu sevgiler getirdiklerini belirten Gazimağusa muhtarları, Başkan Kurt’u Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yıl kutlamalarına davet etti.  Muhtarlar, “Türkiye’nin çeşitli belediyelerini ziyaret ettik, gezdik. Eskişehir gibisi yok. Kıbrıs’taki vatandaşlarımız da Eskişehir’in çok güzel olduğunu söylüyor” diye konuştu.

Muhabir: Fatih Arduç