Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Afyon’un Emirdağ ilçesine giderek, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can’ın Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Emirdağlılar, Başkan Kurt’u büyük bir coşku ile karşıladı.

“Emirdağ Eskişehir, Odunpazarı olsun”

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan Kurt, Emirdağlılardan Eskişehir’deki, Odunpazarı’ndaki belediyecilik çalışmaları ile Afyon ve Emirdağ’daki belediyecilik çalışmalarını kıyaslamasını istedi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez” sözlerine tepki gösteren Başkan Kurt, “Eskişehir 25 yıldır iktidara muhalif bir kent. İktidarın yanlışlarını her ortamda dile getiriyoruz. Ama Eskişehir’in, Odunpazarı’nın ve Tepebaşı’nın belediyecilik hizmeti anlamında hiçbir eksiği yok. Sosyal belediyeleriz biz, devletin yapması gereken ama yapmadığı birçok şeyi biz yapıyoruz” dedi.

Emirdağlılardan CHP’nin Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can’a destek vermesini isteyen Başkan Kurt, “Emirdağ Eskişehir, Odunpazarı olsun” diye konuştu. 

“Emirdağ esnafı ve halkından Barış Can’a destek olmalarını istedi”

Başkan Kurt, seçim koordinasyon merkezi açılışının ardından Emirdağ pazarını gezdi. Pazarcı esnafı ile bir araya gelen Başkan Kurt, tezgâh açan esnafı tek tek ziyaret ederek pazarcı esnafının halini hatırını sordu, işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diledi. 

Yalaz: Seçime tek başımıza girdik ve kazandık Yalaz: Seçime tek başımıza girdik ve kazandık

Alışveriş yapan Emirdağlılarla sohbet eden Başkan Kurt, dertlerini dinledi. Vatandaşları uzun uzun dinleyen Başkan Kurt’a yoğun bir ilgi vardı. 

Vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Kurt, “Emirdağ pazar esnafımızla sohbet ettik, hayırlı işler diledik. Esnafımızın, Emirdağlı hemşehrilerimizin hallerini hatırlarını sorduk. Güler yüzlü Emirdağlı hemşehrilerime samimiyetleri ve hoş sohbetleri için teşekkür ediyorum” dedi. 

Başkan Kurt ardından da Emirdağ esnafı ziyaret etti. İşyerlerine, kahvelere giren Başkan Kurt, esnafa hayırlı işler diledi. Vatandaşlarla da sohbet ederek hallerini hatırlarını sordu. Başkan Kurt pazarda da esnaf ziyaretinde de Emirdağlılardan Barış Can’a destek olmalarını istedi.  

Muhabir: Fatih Arduç