Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, İstiklal ve Alanönü Mahallelerinin ardından son olarak Orhangazi ve Osmangazi Mahallesi esnafını ziyaret etti. Başkan Kurt’a Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ve CHP’nin Odunpazarı Belediyesi meclis üyesi adayları da eşlik etti. Esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafın derdini dinledi. Esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Orhangazi ve Osmangazi Mahallesinde bulunan işyerlerine giren, kahvehaneleri, fırınları gezen Başkan Kurt, esnafın ve vatandaşın derdini dinledi. 

AK Partili Kepez’den dikkat çeken sözler: İnsanlar perişan değil, marketler kafeler dolu AK Partili Kepez’den dikkat çeken sözler: İnsanlar perişan değil, marketler kafeler dolu

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin ekonomik kriz olduğunun altını çizdi. 

Başkan Kurt, “Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye zamlar geldi. Ramazan Ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Ekonomik krizin de zamların da tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” dedi.  

Mahalle esnafı da Başkan Kurt’un ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Muhabir: Fatih Arduç