Zafer Partisi’nin Eskişehir adayı belli oldu Zafer Partisi’nin Eskişehir adayı belli oldu

İsmail Candemir konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak il ve ilçe kongrelerimizi tamamladık. Önümüzdeki hedefimiz yerel seçimlerle alakalı hazırlıklar yapmak. Bununla alakalı olarak genel başkanımız Devlet Bahçeli Beyin direktifleri doğrultusunda geçen hafta Cumartesi günü 7 il ile birlikte bölge istişare toplantısını gerçekleştirdik. Yerel seçimlerle alakalı stratejinin belirlenmesi fikir alışverişinde bulunup istişare yapılması yönünde karar alındı. Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir teşkilatı olarak genel başkanımız ve genel merkezimizin talimatı doğrultusunda hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Şu anda partimize karşı gerçekten büyük bir teveccüh var. Sahaya indiğimizde de bunun karşılığını alıyoruz. Önümüzdeki hafta da Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümü.  Bununla ilgili panellerimiz ve Cumhuriyet yürüyüşümüz olacak” dedi. 

“İttifak görüşmeleri sürüyor”

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili konuşan Candemir, “AK Parti heyetiyle ittifak görüşmeleri başladı. Bu ittifak görüşmeleri içerisinde Eskişehir de önemli bir yer tutuyor.  Bilge Liderimizin hedef gösterdiği 11 ilden birisi de Eskişehir. Eskişehir’de Cumhur ittifakının başarılı olabilmesi için neler yapılabilir bu konuda gerekli görüşmeler yapılıyor. Biz de Eskişehir teşkilatı olarak fikirlerimizi genel merkeze rapor halinde sunuyoruz. İnşallah ay sonu ya da Kasım ortası gibi Eskişehir’de Cumhur ittifakının adayları ve hangi bölgeden hangi partiden aday gösterileceği konusu netleşecek” diye konuştu. 

“Bu isimler Eskişehir’de kutuplaşmayı kaldırır”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına adı geçen ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, EOSB Başkanı Nadir Küpeli ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu ile ilgili de konuşan MHP İl Başkanı Candemir, “Yerel seçimlerin hizmet odaklı olduğuna inanıyoruz. Bu arkadaşlarımız Celalettin Kesikbaş, Nadir Küpeli görev yaptıkları süre boyunca başarılı olmuş, Eskişehir’e değer katmış siyasi kimlikleri arka planda olan arkadaşlarımız. Eskişehir’de yaşanan sıkıntıların çözümü için bu minvaldeki arkadaşlarımızın aday olması gerektiği konusundaki fikrimizin sonuna kadar arkasındayız. Bu arkadaşlarımızın bulundukları konumda Eskişehir’e verdikleri hizmetler belli. Eskişehir’in bu kadar çok problemi ve çözümü için de vizyoner, projeci, çevre sorunlarını bilen arkadaşların olması gerekiyor. Celalettin Bey de doğru bir isimdir, Nadir Bey doğru isimdir. Daha bürokraside de gerçekten değişik kademelerde çok değerli arkadaşlarımız var. Eskişehir’de kutuplaşmayı kaldırıp kucaklaşmayı sağlayabilmek için bu gibi isimlerle yola çıkmak bizce çok daha mantıklı gözüküyor. Ama tabi ki biz bu fikirlerimizi Cumhur İttifakı’nın ortağı arkadaşlarımızla paylaşıyoruz ve onlar da mutlaka değerlendirme yapıyorlar. Mahmut Çorumlu Bey değerli bir bürokrattır. Eskişehir ile bağını hiçbir zaman koparmamıştır. Eskişehir ile ilgili olan tüm faaliyetlerde yakından ilgilenmiştir. Hepimizin sevdiği, saydığı, tanıdığı bir arkadaşımızdır. Daha birçok isim de geçiyor. Dün akşam itibariyle bildiğim kadarıyla Odunpazarı’nda 11 tane aday adayı oldu, gün geçtikte sayı artıyor. Bekleyip göreceğiz”

Kaynak: Haber Merkezi