Nasreddin Hoca Mahallesinde bulunan gölde yapılan etkinliğe Günyüzü Kaymakamı vekâleten Sivrihisar Kaymakamı Muhammed Raşit Kurt, Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, CHP İlçe Başkanı Faruk Ertaş, İlçe Emniyet Müdürü, Bölge Trafik Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve vatandaşlar yer aldı.

Nasreddin Hoca’nın Göle Maya Çalması ile başlayan etkinliklerde, yoğurt yeme yarışmaları gerçekleştirildi. İlçede misafir olan Uluslararası Dans Grupları ise yaptıkları dans şovlarla adeta izleyenleri büyülediler. Vatandaşlara ayrıca Nasreddin Hoca Pilvaı ve çeşitli ikramlar yapıldı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci “Medeniyetler diyarı Sivrihisar’ımız da en büyük değerlerimizden birisi olan Nasreddin Hocamızı anmak adına düzenlediğimiz Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalimiz göle maya çalma etkinliği ile başladı. Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalimizde bir çok etkinliklerimiz, konserlerimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızı medeniyetleri diyarı Sivrihisar’ımıza bekliyoruz” dedi. 

Maya 1Maya 2Maya 3

Muhabir: Beste Temel