Aydın’ın hangi ilçelerinde deniz var? Aydın’ın hangi ilçelerinde deniz var?

Nevşehir, Türkiye’nin tam ortasında İç Anadolu bölgesinin kalbinin attığı yerdir. Her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan bu şehrin mistik yönü öyle güçlüdür ki en güzel kitaplar, en güzel senaryolar burada yazılır. Çünkü doğasıyla, mimari yapılarıyla ilham veren bir şehirdir. Oldukça gelişmiş olan Nevşehir, Avrupa şehirlerinden hangisine benzer sorusunun cevabı için ise Almanya’nın kuzeyine gidiyoruz.

Yapay zeka Türkiye’nin 81 ilininin her birini Avrupa şehirleri ile benzetirken; Burdur’a Annecy, Mersin’e Lizbon, Konya’ya Tamışvar ve Aksaray’a Sighişoara demiştir. Nevşehir, yapay zekanın verdiği cevaba göre Avrupa’da Almanya’nın şehri olan Monschau ile benzerlik gösterir.

Monschau, Almanya’nın ev sevilen ev huzur verici şehirlerinden birisidir. Ortaçağ döneminden kalma yapıları, eski dar sokakları ile turistlerin severek ziyaret ettikleri ve konaklamayı tercih ettiği bir yerdir. Aynı şekilde Nevşehir de Kapadokya ilçesinden dolayı oldukça fazla ziyaretçi alan ve tarihi yapıların değişime uğramadığı, doğal güzelliklerin korunduğu, herkes tarafından ziyaret ve konaklamanın tercih edildiği bir şehirdir. 

Yapay zeka sanıyoruz ki bu kez ilham veren iki güzel şehri benzeterek güzel bir iş çıkarmış. Siz olsanız Nevşehir’i hangi Avrupa şehrine benzetirdiniz?

Kaynak: Haber Merkezi