Eskişehir’de baş ağrısı nedeniyle gitti beyin tümörü çıktı  Eskişehir’de baş ağrısı nedeniyle gitti beyin tümörü çıktı 

Metin Memiş’e genel başkan vekili Fatih Seyran, genel başkan yardımcısı Recep Temel, Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin ve Eskişehir il yönetimi de eşlik etti.

Genel başkan Metin Memiş, Gürcan’a hayırlı olsun dileklerini ilettiği görüşmede sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini de dile getirdi. Memiş, yapılan görüşmede sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mesleki saygınlığının artırılması, işyerlerinde mobbingle mücadele edilmesi, yeni alımlarla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının iş yükünün azaltılması, tüm illerde kreş ve konukevi açılması gibi saha beklentilerini aktardı. Memiş aynı zamanda sağlıkta şiddetin önlenebilmesi için tüm tarafların sorumluluk alması gereken yeni bir eylem planının da hayata geçirilmesi talebinde bulundu.

“Sağlıkta şiddet giderek yaygınlaşıyor”

Memiş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iş yeri şiddeti en fazla sağlık sektöründe görülmektedir. Ne yazık ki ülkemizde hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olayları giderek yaygınlaşmaktadır. Çoğu zaman yaralama ile de sonuçlanan hasta ve hasta yakını şiddeti sağlık çalışanlarımızın katledilmesine kadar gidebilmektedir. Ateşli silahların bile kullanıldığı sağlık tesisleri kimi zaman çalışanlar kadar hastalar için de güvenli olamamaktadır. Bu bağlamda sağlıkta şiddetin önlenebilmesi için caydırıcı yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Şiddet uygulayanların tutuklu yargılanmasına yönelik yasa çıkmış olmasına karşın, tutuksuz yargılama halen devam etmektedir. Sağlık çalışanlarının güvenliği için tutuklu yargılamaları önemsiyoruz. Bunun yanında şiddet uygulayanların 6 ay süreyle sosyal güvenlik harcamalarının kurumu yerine, şahsın cebinden karşılanmasının mutlaka hayata geçirilmesini de talep etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan da Yeni Sendika heyetine sendikacılık alanında başarılar diledi. Sivil toplumun önerilerinin siyaset için değerli olduğunu ifade eden Gürcan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının beklentilerinin karşılanması için yapılacak çalışmalara da destek olacağını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi