Eskişehir’de Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile bir araya geldi.

Son olarak Ekim-Aralık ayları arasında düzenlenen Voleybol İl Şampiyonasında mücadele ederek şampiyon olan Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü, bölgede ilimizi temsil etme hakkı kazandı. Bölge müsabakalarında ilimizi temsil eden Genç ve Yıldız Kızlar mücadele ettikleri Yalova-Kütahya-Bozüyük ve Afyon takımlarını 3-0 mağlup ederek bölge şampiyonu oldu. Yarı finallere yükselen takımın sporcuları şampiyonluk sevincini Başkan Ataç ile paylaştı. 

“Gençlerimizle gurur duyuyorum”

Ziyarette sporculara başarılar dileyen Başkan Ataç, “Genç kızlarımız bizim medarı iftiharımız. Gençlerimizle gurur duyuyorum. Gençlerimizin eğitimlerini ihmal etmeden spor ve eğitim bir arada olursa daha güzel olur. Önümüzdeki müsabakalarda da başarılar diliyorum. Sizlerin başarılı olması beni çok mutlu ediyor. Sizleri çok seviyorum” ifadelerini kullandı.  

“10 yıldır şampiyonuz”

Takımın başarıları hakkında bilgi veren Takım Antrenörü ve Altyapılar Sorumlusu Fatma Çimenli, “Tepebaşı Spor Kulübü Voleybol Takımımız Genç Kızlar kategorisinde 8 yıldır, Yıldız Kızlar kategorisinde ise 10 yıldır aralıksız şampiyon oldu. Şampiyon olan takımlarımız ilimizi Bölge Şampiyonasında temsil etti. Orada da tüm takımları 3-0 yenip Bölge Şampiyonu olarak yarı finallere kaldı. Yarı finaller Türkiye’nin en iyi 32 takımı arasında gerçekleşiyor. Yarı finallerde de grubundaki takımları yenenler Türkiye Finallerine kalıyor. Bu da Türkiye’nin en iyi 16 Takımı arasına girmek demek.” dedi. 

Eskişehirspor'da 14 günlük süreç başladı Eskişehirspor'da 14 günlük süreç başladı

“Kızlarımızın arkasındayız”

Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Özcan Erkaya da “Bütün sporcularımızın başarılı olmaları için çalışıyoruz. Genç ve Yıldız Kızlarımız şampiyonluklarıyla bizleri mutlu etti. Şimdi önlerinde yarı finaller var. Bu müsabakalarda da başarılı olacaklarından eminim. Bölge şampiyonu olarak katılacağımız Altyapılar Türkiye Şampiyonasında da başarı elde ederek en iyi 16 takım arasına girmek istiyoruz. Sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mete Yılmaz, Başkan Yardımcısı Özcan Erkaya ve yardımcı antrenör Celil Kaçoğlu da yer aldı. 

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı