Ulucan partilerinde devam eden disiplin süreci ile ilgili, “Bireysel düşünen arkadaşlarımız, yerel seçimlerde farklı siyasi partilere çalışan arkadaşlarımız hakkında disiplin süreci başlatmıştık. Bireysel düşünen arkadaşlarımız geçmiş günlerde istifalarını verdiler. Bugün için ise Eskişehir’de aman aman bir istifa süreci yok. Teşkilatlarımız derlenip toparlanıyor, çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu. 

Kendilerine çıkar ve menfaat aradılar

Ulucan partilerinde gerçekleşen istifalarla ilgili, “Evet istifalar var, parti kurulduğu gün itibariyle bizim partimize de birçok farklı cenahtan kişiler gelmişti. Bunların daha sonra farklı eller tarafından yönlendirildiğini yerel seçimlerde de net gördük. Partide il ve ilçe başkanlığı yapmış arkadaşlar, parti aidiyetine vakıf olmadan rahat bir şekilde saçlarını taraya taraya başka siyasi partilere gidip kendilerine çıkar ve menfaat aradılar. Bu ve bunun gibi insanlardan arındığımızdan dolayı ben mutluyum biz mücadelemize devam ediyoruz” dedi. 

Gençlerle beraber iktidar özlemine doğru koşacağız

Partilerine yeni üye kayıtları olduğunu ifade eden Ulucan, “Üye olmaya gelen arkadaşlarımız var, özellikle genç arkadaşlarımızla sohbet ve istişarelerimiz devam ediyor. Yeni yeni genç üyelerimiz var. Altını çizerek söylüyorum biz İYİ Parti olarak gençlerle beraber önümüzdeki seçime güçlü bir şekilde hazırlandığımızda Türk milletinin arzuladığı iktidar özlemine doğru koşarız” 

Muhalefet iktidara bir göz kırpıyor bir sırt dönüyor

Erken seçim söylemleri ile ilgili olarak ise Ulucan, “Vatandaş seçimden yoruldu fakat ortada da mevcut bir iktidar var, doğru şeyler yapamıyor, bir de mevcut bir muhalefet var, iktidara bir göz kırpıyor, bir sırt dönüyor. Samimi bir ortam yok, Samimi bir ortamın olmadığı yerde de ülkenin toparlanması içten bile değil. Milletimizi tekrar seçime göndermek, kutuplaştırmaktan ziyade, bütün siyasi partilerin ortak müşterek bir masada buluşup sorunları çözmesi gerektiğini düşünüyorum”

Muhabir: Beste Temel