İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan, CHP Eskişehir adayı Ayşe Ünlüce’ye destek mesajı geldi. Ünlüce ile birlikte bir videomesaj yayınlayan İmamoğlu, Yılmaz Büyükerşen ile ilgili de açıklamalarda bulundu. İmamoğlu Eskişehir’e selamlarını ileterek başladığı sözlerinde şu ifadeleri kullandı; 

“İstanbul’dan büyük coşkuyla selamlar iletiyorum Eskişehir’e. Eskişehir’in bizdeki yeri bambaşka. Kendi adıma söylüyorum, gıpta ile baktığım bir şehirciliğin var olduğu, belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en güçlü şehircilik hamlelerinden birisinin oluştuğu bir kentin insanlarını selamlamak elbette büyük bir mutluluk benim adıma. Kıymetli başkan adayımız Aşye Ünlüce başkanımızla Eskişehirli dostlarımızı hemşerilerimizi selamlamak, elbette bütün bu söylediğim cümlelerim mimarı, çok saygıdeğer hocamız, büyüğümüz, abimiz Yılmaz Büyükerşen başkanımızı da saygı ve minnetle selamlıyorum. Kendisini çok seviyorum.  Elbette Ayşe başkanımızın yanında duracak. Ama en az Ayşe başkanımız kadar biz onu İstanbul’da da yormak niyetindeyiz. Muhtemelen benim gibi başka şehirlerde Yılmaz Hoca’mızın rehberliğine talip olacak. Tabi burada çok özel bir yolculuk içerisindeyiz. Ayşe başkanımız, özellikle Yılmaz Hocam ile bir arada çalışan, birlikte deneyim kazanan, Eskişehir’e değer katan prensipli çalışmasını şimdi belediye başkanı olarak Eskişehir’e sunacak. Ben bir başka şansı daha olacağını düşünüyorum kendisinin. O da çok sevdiğim ve yine saygı duyduğum Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç başkanlarımızın da bütün dostluklarıyla, bütün yoldaşlığıyla birlikte sürece katkı sunacağı güzel bir yolculuk söz konusu, bunu uzaktan görebiliyorum. Başkanlarımızın yüzünde birbirine sahiplenme ve takım olma ruhu var. Tüm bu duygularla Ayşe Başkanımızın yolu açık olsun. Biz neyimiz varsa kendisinin yanındayız, eminim ki kendisi de tüm deneyimleriyle yanımızda olacaktır. Türkiye’nin bir kadın belediye başkanı daha kazanmasını yürekten istiyorum”

İmamoğlu’na desteği için teşekkür eden Ayşe Ünlüce “Televizyon çekimi için geldiğim İstanbul’da Ekrem Başkanımızı görmeden dönmek istemedim. Kendisine Hocamızın selamlarını, Eskişehirli hemşehrilerimin de sevgilerini getirdim. Ben çıktığım bu güzel yolculukta tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Ekrem Başkanımız ilk günden beri bu desteğini çok fazla hissettirdi. Seçimlerden sonra da umarım 11 büyükşehir demeyiz, 15-20 büyükşehirle çalışmaya devam ederiz” dedi.