Yer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Tarihi bölgeyi oluşturan 8 mahallede yaşayanlar için okul öncesi, ilkokul ve ortaokul eğitim yapısı olmadığından geçen hafta bahsetmiştik.Kapalı tutulan Turan İlkokulunun açılmasını talep etmiştik.

Bugün burada olmamız sebebiyle ve görmenizi isteyerek tekrar konuyu gündeme getiriyoruz. Turan İlkokulu ve yenilenmesi süren Malhatun İlkokulu bölgedeki çocuklarımızın eğitimine açılıp beklenen rahatlamanın sağlanması talebiyle, buradan  birkez daha konuyla ilgili Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüze çağrımızı yineliyoruz. Eskişehir’imizin hava alma mevkiisi, maneviyat noktası camilerimiz, türbelerimiz, tarihi noktalarımız ve çeşmelerin bölgesi Eskişehir’in ruhunun aynası olan Odunpazarı tarihi bölge verilen sözler ile şehir yönetenlerinin ilgi ve görgüsünü çok ciddiyetle beklemektedir.Biz İYİ Parti Odunpazarı Teşkilatı olarak Odunpazarı tarihi bölgenin talep ve beklentilerinin takipçisi ve sözcüsü olacağız”

Eskişehir turizminin ana noktası 

Yer şöyle devam etti, “Malumu üzere bölge son yıllarda çok aşırı ivme kazanan Eskişehir turizminin ana noktası durumunda.

Eskişehir UKOME’de alınan karar ile bölgenin belirli saatlerde araç trafiğine kapatılması her iki tarafıyla tartışılmaya devam edilmektedir.

Bu aşamada önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in açıkladığı tarihi bölgeyle ilgili iyileştirme ve düzenleme projesinin turizm hareketlenme takvimi dışında olan yaz döneminde hızla başlanıp, tamamlanmasını yeni Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ayşe Ünlüce’den insanlarımız adına talep ediyoruz. Turizm yoğunluğunun sonbahar ve ilkbahar ayları oluştuğundan, kış döneminde işlerin meteorolojik olarak zor olacağından bahisle durağan yaz döneminde bahse geçen proje çalışmasının başlaması elzemdir, bölge esnafları ve insanlarınca beklenmektedir.

Beraberinde bölgenin üst ve arka kısımlarının da uygulanacak proje kapsamına alınıp iyileştirme, düzenleme, yapım desteklemesiyle proje ve cazibe alanının genişletilmesi bölgenin hacim ile kapasitesini artıracaktır” 
 

Muhabir: Fatih Arduç