Arbutinin cilde faydaları nedir? Lekelere birebir gelen arbutini bakım rutininize ekleyin Arbutinin cilde faydaları nedir? Lekelere birebir gelen arbutini bakım rutininize ekleyin

İnsanlık tarihinde her zaman var olan ve gelecekte de var olmaya devam edecek olan yer adlarına eklenen bu yeni isimler, yapay zekanın insan yaşamındaki yerini de her geçen gün biraz daha keskinleştiriyor. Bu çalışmayı başlatan ve yürüten yapay zeka Sivas'ı "Şehriye", Tokat'ı "Kalevana", Kayseri’yi "Marşeş", Kırıkkale’yi "Ayvalı" ve Kırşehir’i "Kiriyakos" olarak yeniden adlandırırken, İstanbul'a "İstarmoni" adını verdi. Öte yandan, Türkiye'nin kalbi konumundaki Ankara "Atatürk" ismini aldı.

Diğer bir yandan Düzce, bu çalışma kapsamında elde ettiği "Yelburgaz" ismi ile yeni bir döneme giriş yapıyor. Bu ilginç isim değişiklikleri, mevcutları yerine gerçek anlamları olmasa da, yerlerin öz kimliklerini değiştirmezken, hem ilgi çekmeyi başarıyor hem de gerçekleştirilen bu çalışmanın, yapay zekanın şehir isimlerine nasıl etki edebileceği konusunda düşündürücü bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde, yapay zeka tarafından oluşturulan yeni isimler, toplumun geneli tarafından nasıl karşılık bulacağı ve değerlendirileceği merak konusu olmaya devam ederken, bu durum aynı zamanda yapay zekanın ilerleyen zamanlarda hangi kapıları daha aralayacağının da işaretlerini taşıyor. Bu çığır açan çalışma, yapay zeka teknolojisinin kesinlikle ihmal edilmemesi ve yakından takip edilmesi gereken bir alan olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

Kaynak: Haber Merkezi