Halk sağlığını korumaya yönelik kent genelinde denetimlerini sürdüren Emirdağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketleri yakın takibe aldı.

Vatandaşların daha rahat ve güvenilir piyasa şartlarında alışveriş yapabilmelerini sağlamak maksadıyla Zabıta ekipleri denetimlerini belirli periyotlarla devam edecek.

İnsan sağlığını her şeyden çok önemsediklerinin altını çizen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu “Esnaflarımız ne kadar dikkat etseler de raflarda son kullanma tarihi geçmiş ürünler yer alabilmektedir. Zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın sağlıksız ve kullanım tarihi geçen ürünleri tüketmemeleri için ellerinden gelen tüm çabayı harcıyor. Raftaki fiyatlarla kasadaki fiyatların karşılaştırmasını yapıp, herhangi bir olumsuzluk olup olmadığı konusunda denetimlerimiz ilçemiz genelinde devam ediyor. Halkımızın sağlığı için etiket denetimlerimizi sürdürürken, son kullanma tarihi geçmiş olan çok sayıda ürüne el koyarak, imhasını gerçekleştirdik. Halkımızın sağlığı, huzuru ve güveni için denetimlerimiz devam edecek. Hemşerilerimizden isteğimiz, alışverişlerinde ürünlerin son kullanma tarihlerini dikkatli bir şekilde kontrol etmeleri ve tarihi geçmiş ürünleri ilgili yerlere bildirmeleridir” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Beste Temel