Eskişehir, Türkiye’nin en büyük iş dünyası örgütü olarak bilinen Türk İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) yönetiminde.

Türkiye’nin en büyük iş dünyası sivil toplum örgütü olan Türk İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED; gücünü ve etkinliğini, iş insanlarının üye olduğu federasyon ve derneklerinden alarak çatısı altında 31 federasyon, 363 dernek üzerinden 100 bine yakın şirket ile temsil ediliyor. Bu yıl kuruluşunun 20. yılını kutluyor olan TÜRKONFED’in 9 Mart 2024 tarihinde yapılan ve “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Ana Rota Eğitim" temasıyla gerçekleştirilen 15. Olağan Genel Kurulunda ESİAD Başkanı Kenan Işık, yönetim kuruluna seçildi.

Kenan Işık “Son yıllarda giderek artan bir şekilde değişik platformlarda potansiyelini ulusal ölçekte daha çok kanıtlayan Eskişehir’imizim böyle önemli bir platformda ESİAD olarak temsil ederek, modern kentimizin gelişimini, birikim ve kabiliyetlerini TÜRKONFED aracılığı ile daha etkin anlatılması için önemli bir fırsattır. Şehrimizin kuruluşun 40 yıla yaklaşan en köklü iş dünyası sivil toplum kuruluşu ESİAD olarak, kentimizin gelişimine katkı sağlayan başta sayın valimiz olmak üzere, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütlerinin değerli başkanları ve şehrin tüm paydaşları ile birlikte Eskişehir’in ulusal ve uluslararası platformlarda daha da tekili bir şekilde sesi olmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Tekin: Kazanım diye hava atanlar cebinizden para kesiyor Tekin: Kazanım diye hava atanlar cebinizden para kesiyor

Kenan Işık açıklamasına şöyle devam etti;

“Bölgemizin toplumsal, sanayi ve ticaret birikim ve kabiliyetlerini, ülkenin en büyük ve güçlü iş dünyası sivil toplum örgütünde temsil ederek, şehrimiz ve bölgemizin ihtiyaçlarını ulusal ve uluslararası platformlara taşımak, yüksek katma değerli ürün ve hizmetler ile şehrimizin ve bölgemizin üretim gücünü arttırmak için çalışıyor olacağız. Eskişehir’in böylesi bir platformda temsil ediliyor ve görev alıyor olması çok önemli ve değerli.”          

TÜRKONFED; federasyonlarına bağlı her bir derneğin, kendi bölgesinde yarattığı katma değerin toplamı olarak, kurumlar vergisinin yüzde 86’sını karşılayarak, Türkiye dış ticaretinin yüzde 83’ünü gerçekleştiren, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yüzde 55’ini sağlayarak, 7 milyon kişiye istihdam alanı sağlayan büyük bir yapı.

Muhabir: Fatih Arduç