Zafer Tuna partilerinde yaşanan gelişmeleri şu sözlerle anlattı;

“Ben 4 yıl görev yaptım, iki kez seçildim, en çok çalışan en çok üye yapan ilçelerden biriydik. Eskişehir’de vekil çıkarılmasında en çok rol oynayan ilçe başkanlığıyız ekip olarak. Maalesef biraz öne çıktık ve en son Emine Hanım kırmızı çizgisi ilan etmişti beni. Bunu herkes bilir. Çok uğraştı. Elinde sonunda bunu başardı görevden aldırdı. Halen bize tebliğ edilmiş bir şey yok, basından öğrendik. ‘Yılmaz hocayı ziyaret etti bileti kesildi dendi’ Sanki Yılmaz Hocayı ziyaret etmek suç. Basın Sözcümüz Kürşat Zorlu, Nebi Hatipoğlu’nun açıklamasını bu partimizi bağlamaz, şahsi görüşüdür’ dedi. Dolayısıyla ben genel merkezimizin açıklamaları doğrultusunda hareket etmem gerektiği için ben de ona uyarak hocaya gittim, bize kumanya yemek veriyorlardı. Sürekli Ankara’ya ziyaretlere giderken otobüslerimizi her şeyimizi CHP belediyeleri veriyordu. Yiyen ağız da utanır. Seçimlerdeki kumanyalarımız da onlar veriyorlardı, ben teşekküre gittim” 

Zafer Partisi’nin Eskişehir adayları açıklandı  Zafer Partisi’nin Eskişehir adayları açıklandı 

Emine Edizgil bizi rakip gördü”

Tuna şöyle devam etti;

“20 gün önce Ankara’dan teşkilat koordinatörleri geldi, konuştuk. Benimle ilgili bir sorun olmadığını en başarılı ilçelerden biri olduğumuzu, bir ahlaksızlık yolsuzluk olmadığı sürece bizi buradan kimsenin alamayacağını, biz sizden çok memnunuz diye gittiler. Bugün bu süreci yaşıyoruz çok enteresan. Üzülüyoruz tabi. Emine hanımla aylardır kopuğuz bizi sürekli yok saydı. Biz sürekli dışlandık, bizi kendine rakip görüyordu. Beni görevden aldırmak için çok uğraştı eminim genel başkanın haberi yoktur bu işten. Haberi olsa kesin müdahale ederdi. Yazık ettiler”

Yüzlerce partili istifa ediyor

İYİ Partili Tuna, “Yüzlerce arkadaşımız istifa ediyor şu anda. Durduramıyorum da. Bizim de artık burada durmamızın da bir anlamı kalmadı. Benim bildiğim 700’den fazla istifa var. Hem benim hem Nusret başkanın görevden alınması sonrası yaşananlar bunlar. Nusret Beyi görevden neden grevden aldılar bilmiyorum. Yapboz tahtasına döndü bu iş. Siyasette ekip olmak en az iki sene gerektiriyor. Hemen insanlar toplanmıyor. 2 sene bu ekip için uğraştık. Üzgün, kırgın ve kızgınım. Partiden istifa ile ilgili arkadaşlarla istişare yapacağız. Burada ne karar çıkarsa topluca o karar doğrultusunda ilerleyeceğiz. Partiden istifa eden arkadaş beni aradı ve daha çok istifa olacak. Aman etmeyin diyorum emeğimiz de var diyorum ama kimse dinlemiyor. Zaten sürekli kan kaybediyoruz, bir yanlış açıklama 300-400 üyeye mal olmuştu. Şu ana kadar görevden alınmamızla ilgili bir resmi evrak hala yok bekliyoruz. Yazık ettiler bir sürü emeğe. Seçimde 200 stant kurduk, bu kadar kolay mı bu insanları harcamak. Benim üstümün çizilmesi demek bir sürü partilinin üzerinin çizilmesi demek, bir çevre oluşturduk, bir gönül bağı kurduk, şimdi bu insanlar, ‘sen yoksan başkanım biz de yokuz’ deyip istifa ediyorlar. 700’den fazla istifa var ve bu istifalar daha da sürer. Oy oranımız da ortada zaten, çok yanlış işler oluyor”

Kaynak: İHA