İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Eskişehir ziyaretinde partisinin Büyükşehir ve Odunpazarı adaylarını açıklamıştı. Özellikle Tepebaşı Belediye Başkan adayının açıklanmaması dikkat çekmişti. İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, partilerinin yerel seçim süreci ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Eskişehir’de İYİ Parti’nin belediye başkan adayı belli olan ilçelerini açıklayan Ulucan, “Eskişehir ziyaretinde genel başkanımız büyükşehir ve Odunpazarı Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Diğer 13 ilçemiz beklemede. Aday adaylarımız var geliyorlar görüşmelerimizi yapıyoruz. İlerleyen süreçte seçim takvimi yaklaştıkça ilçe ilçe adaylarımızı açıklayacağız” diye konuştu. 

“Diğer partilerin adayları belli değil”

Tepebaşı Belediye Başkan adayının neden açıklanmadığını açıklayan Serdar Ulucan, “Diğer siyasi partilerin aday adayları var, daha adayını açıklayan bir siyasi parti yok. Biz biraz erken yol alarak, taban araştırmalarımızda öne çıkan isimlerle yola çıktık. Önümüzdeki süreçte diğer adaylarımızda açıklanacak” dedi. 

İYİ Parti’nin seçimlere tek başına gitmesini değerlendiren Ulucan, “Bizim merkezimiz özü başımıza seçimlere gitme kararı aldı. Çünkü bundan önce yaptığımız ittifaklarda biz İYİ Parti ailesi olarak verdiğimiz her türlü fedekarlığa rağmen Cumhuriyet Halk Partisi, ittifak ortağımız, bizden ittifak yerine itaat bekledi.  Ve bu tabloda da Eskişehir ile beraber Türkiye’de yaşanan hadiseleri gördüğümüzde de biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde kaybettik. Bugün kendileri, biz kaybetmedik çeşitli sorunlar oldu veya diğer partilere suç atıyorlar gibi durumlar oluyor ama net ortada olan kaybettik. Tabanımızda da yaptığımız istişarelerde ittifaktan ziyade biz Türk milliyetçileri olarak kendimizi net ifade edebilmek adına hür ve müstakil gitme kararı aldık” dedi. 

Eskişehir’de CHP meclis üyesi aday adayları belli oldu  Eskişehir’de CHP meclis üyesi aday adayları belli oldu 

“Eskişehir’de dört belediye İYİ Parti’nin olacak”

Gerçekleşecek yerel seçimler sonrası Eskişehir’de dört belediyeyi alacaklarını ifade eden Ulucan, “Hepsine talibiz biz belediyelerin. Ama şunu açık söyleyebilirim, en az dört belediye Eskişehir’de bizim olacak” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi