AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, seçim ofisi açılışında “Milletvekilinin oğlu Atatürk Kültür Merkezi’nde çalışıyor, milletvekilinin karısı belediyede memur” sözlerine CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan’dan cevap geldi. 

Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Siyaseti ne için, kimler için ve nasıl yaptığınız çok önemlidir!..

Ve yine siyaset; belgeyle, bilgiyle, birikimle, emek ve erdemle yapılmalıdır.

Bu açıdan siyaseti benimsediğim Demokratik Sosyalist Sol ideolojinin ilke ve kuramları doğrultusunda, ülkemiz, kentlerimiz ve uğruna mücadele verdiğimiz toplumsal kesimler için bilgi, belge ve emeğe dayalı olarak erdem ve birikimimle yaptım, yapmaya da devam ediyorum.

40 yılı aşkın siyasi yaşamımsa bunun temel kanıtıdır.

Siyasi olarak, görüş ve değerlendirmelerime yönelik söz söyleyemeyenler, ortaya attığım sorularıma cevap veremeyenler uzun yıllardır emeği ile çalışan eşim ve oğlum üzerinden ahlaksız ve alçakça siyasi saldırı gerçekleştirmeye çalışıyorlar. 

Sayın Hatipoğlu siz, size bu bilgileri sunanlar ve danışmanlarınız dersinize iyi çalışmıyorsunuz!

CHP’li Süllü: Liyakati yok eden mülakat uygulaması kaldırmalı CHP’li Süllü: Liyakati yok eden mülakat uygulaması kaldırmalı

Buna siyasal birikim, geçmiş ve hafıza yetersizliği eklenince; 

Eşimin Odunpazarı Belediyesinde çalışmakta iken 2004 yılında AKP’nin seçimi kazanması sonrası belediye başkanı olan Burhan Sakallı tarafından sırf siyasi nedenlerle işten çıkarıldığını nereden bileceksiniz?

Eşimin bundan tam 19 yıl önce yani 2005 yılında Büyükşehir belediyesinde çalışmaya başladığını, devam edebilme imkânı olmasına rağmen vekilliğim ardından siyasi nema sanılmaması için ayrılış dilekçesini vermesini ve şu anda da emeklilik süreciyle ilgili işlemlerinin sürdüğünü nereden bileceksiniz?

Aynı şekilde oğlumun 2010 yılından bu yana yani 14 yıldır Sözleşmeli Sanatçı olarak çalıştığını, “liyakat nerede?” naraları atarken, oğlumun Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Bölümü mezunu olduğunu ve kültür-sanat merkezi olarak övünülen şehrimizde, gençlerimizin emekleri sayesinde tam da liyakatine uygun olarak Kültür merkezinde görev yaptığını nereden bileceksiniz?

Şahsım 9 ay önce, 2023 yılında milletvekili, ondan önce 2019 yılında Büyükşehir Meclis üyesi oldum. Eşimin ve oğlumun işe başlamaları ve çalışmalarıyla ilgili durumun, milletvekili ya da büyükşehir meclis üyesi olmamla hiçbir ilgisinin olmadığını nereden bileceksiniz?

Ne kadar çaresiz ve zavallısınız!

Eskişehir'imizde uzun yıllardır egemen olan Demokratik olgunluk, Siyasal hoşgörü ve nezaket, izlenen siyasal yöntem ve kullanılan dildeki zarafet hiç bu kadar aşağıya düşmemiş, düşürülmemişti. 

Susuyorsak söyleyecek sözümüz olmadığından değildir!

Hodri meydan!

Günlerdir henüz yapılmamış bir canlı yayını köpürtüp bundan nemalandınız, buyurun bir canlı yayın teklifi de benden. Hem de istediğiniz kanalda!

Haaa! Bu arada unutmadan, ne oldu bizim soruların cevapları?”